نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نقد کتاب : مسخ

1. Top | #1

شماره عضویت
    1297
    پسندیده
    110
    مورد پسند : 275 بار در 92 پست
    میزان امتیاز
    2

نقد کتاب : مسخ

نام کتاب : مسخ
    نوشته : کافکا
    سال انتشار 1915

فرانتس کافکا (۳ ژوئیه ۱۸۸۳- ۳ ژوئن ۱۹۲۴) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی‌زبان در قرن بیستم بود.

قبل از مرگش وصیت کرد تمام کتاب هایش سوزانده شود اما برعکس بیشترشان منتشر شد و در زمره تاثیر گذار ترین کتاب ها قرار گرفت .

البته بیشترین نقدی که دارم به مترجم هست چون میتوانست از کلمات و جملات ساده تر استفاده کند .

در نگاه به کتاب مسخ اون رو به عنوان یک رمان کوتاه معرفی میکنم ، ایده جذابی بود و شخصیت پردازی خوبی داشت ، شخصیت اول داستان گره گور سامسا هست که در یک روز وقتی از خواب بیدار میشود به یک حشره تبدیل شده است ، توصیفات کامل به نظر میرسد و نویسنده در جانشین سازی و بیان احساسات موفق بوده ، نویسنده کاری کرده بود که در انتها هم خانواده سامسا هم جامعه و هم خواننده گره گور رو فراموش کنه ، نشون داده بود وقتی یک نفر از کار میافته چقدر تلخ از همه جا طرد میشه و این طرد شدن گره گور باعث مرگش بود ، اما خب نکته های منفی ا
    ن هم این بود که اتفاقات خطی رخ دادند و جذابیت و هیجانی وجود نداشت .
    حتی خود نویسنده هم معتقد است که میتوانست این داستان را کمی خلاقانه تر بنویسد ،
    شاید همه ی این عوامل بدین سبب رعایت نشده که ذهن خواننده را درگیر حوادث واتفاقات هیجان انگیز وجذابیت های ظاهری نکند وتمام انرژی و ذوق خواننده صرف فکری ورای داستان شود و یک تامل بزرگ در ذهن به وجود آورد: خب که چه؟ چرا؟ چرایی که یافتن پاسخ اش درست مانند یافتن پاسخ به زندگی است که چرا زندگی می کنیم ، چرا با شخصیت های متفاوتی هستیم ، چرا و چرا و چرا ...

http://ketabnak.com/merger.php?dlid=851 لینک کتاب

امضای ایشان

ای مرگ مرا زهره خود کشتن نیست
    یک مرتبه هم به سوی من سرگردان

2. 4 پسندیده توسط:

3. Top | #2

شماره عضویت
    105
    پسندیده
    1,459
    مورد پسند : 520 بار در 225 پست
    میزان امتیاز